Методична комісія вчителів математики та інформатики

(керівник Поліщук Світлана Вячеславівна)

Методична комісія вчителів математики та інформатики  працювала впродовж року над реалізацією проблемного питання “ Розвиток творчих здібностей та свідоме засвоєння учнями математичних знань як умови для формування творчої особистості.” Виходячи з цього, були сформульовані першочергові завдання методичної комісії:

• підвищення якості математичної освіти учнів;
  • впровадження сучасних технологій навчання;
  • формування та розвиток пізнавальних інтересів учнів до математики та інформатики;
  • сприяння підвищенню професійного рівня вчителів.

З метою розв’язання даних завдань систематично проводилися засідання методичної комісії, на яких розглядалися питання:

• вивчення методичних рекомендацій щодо викладання математики та інформатики у 2012-2013 н.р.
  • вивчення нормативних документів та інформаційних матеріалів щодо проведення ДПА в 5(9) та 7 (11) класах;
  • підготовка учнів до участі у другому та третьому етапах Всеукраїнських предметних олімпіад з математики та інформатики. Визначення методів та форм роботи з обдарованими дітьми;
  • вимоги до створення слайдових презентацій;
  • використання технологій Веб 2.0 на уроках математики;
  • використання інтерактивних технологій на уроках математики (з досвіду роботи);
  • використання комп’ютерних технологій на уроках математики (з досвіду роботи);
  • організація самостійної роботи учнів на уроках математики (з досвіду роботи).

Систематично проводилась робота з обдарованими дітьми, результатом якої стали 10 призових місць з математики (перших – 5, других – 4, третіх – 1), 2 з інформатики (перших – 2) та 4 з інформаційних технологій (перших – 1, других – 1, третіх – 2) на міських олімпіадах.

На обласній олімпіаді з інформатики  третє призове місце виборов Лєтяєв О. (вч. Поліщук С.В.), з математики ІІІ місця вибороли Тімошин Д. (вч. Андросова Л.М.) та Мельниченко Р. (вч. Дмитрук І.Г.)

Щорічно учні гімназії приймають активну участь в міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» а також у інформаційному конкурсі «Бобер». Цього року 23 гімназиста вирішили позмагатися, проявити свою творчість у сфері математики та 25 учнів у сфері інформатики. Для розвитку інтересу до предметів інформатики та математики вчителі щорічно проводять предметні тижні, впродовж яких проходять різноманітні конкурси, вікторини та змагання.

Члени методичної комісії активно працюють в гімназійних методичних підструктурах, що суттєво сприяє підвищенню їх кваліфікації. Поліщук С.В. у цьому році взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року -2013» у номінації «Інформатика» та виборола ІІІ місце в ІІ( обласному) етапі.

Вчителі математики Шабадаш Т.М., Андросова Л.М.,  Дмитрук І.Г. впроваджують профільне та   допрофільне навчання. Вчитель Шабадаш Т.М. на базі 6-Б, 4-Б класів впроваджує профільне та поглиблене вивчення математики, вчитель Андросова Л.М. здійснює допрофільну підготовку у 4-В, 5-Б та 5-В класах. Учитель Дмитрук І.Г. впроваджує  профільне навчання у 7-Б класі. Учні допрофільних та профільних математичних класів виявляють достатній рівень сформованості  знань, умінь та навичок з математики, підтверджують свої знання на олімпіадах.

Недоліком в роботі методичної комісії є недостатня робота по організації взаємо- відвідування уроків учителями.

Першочерговими завданнями на наступний навчальний рік члени МК вважають:

• удосконалення науково-теоретичної, психолого-педагогічної, загально-дидактичної, методичної фахової підготовки членів МК з метою надання якісної базової і повної загальної середньої освіти;
  • вивчення, впровадження перспективного педагогічного досвіду. Узагальнення та обмін досвідом успішної педагогічної діяльності;
  • забезпечення  засвоєння і впровадження найбільш ефективних технологій, методик і технік навчання та виховання школярів;
  • підвищення якості математичної та інформативної освіти учнів;
  • розвиток пізнавальних інтересів учнів до математики та інформатики;
  • підвищення якості роботи з обдарованими дітьми.
2014-2015 н.р.

Результати І етапу Всеукраїнської