Методична комісія вчителів гуманітарного циклу предметів

керівник Ягніченко Вікторія Миколаївна

Методична комісія вчителів гуманітарного циклу предметів  працювала протягом навчального року над реалізацією проблемного питання ”Розвиток комунікативно-творчих умінь і навичок учнів у процесі вивчення мов та літератури”. Уся робота МК була спланована згідно з планом роботи гімназії, відповідно науково-  методичним вимогам та нормативно-правовим актам про освіту та була спрямована на реалізацію проблемного питання, впровадження в практику роботи сучасних технологій навчання, вивчення та обговорення нових програм та підручників, вивчення вимог щодо оцінювання письмових робот і перевірки зошитів, ведення класних журналів, вимог до єдиного орфографічного режиму. Учителі МК  детально вивчали нормативні документи, інструктивно-методичні листи МОН України, довідки управління освіти щодо перевірки окремих питань навчальних програм, розглядали питання щодо форм і методів викладання мови та літератури, розвитку художньо-читацької компетенції,  ділилися  власним педагогічним досвідом.   Проведено 5 засідань  з активним обговоренням запланованих питань.

На засіданнях  також визначалися терміни проведення гімназійних олімпіад та конкурсу з української мови ім. П. Яцика, затверджувалися завдання, обговорювалися підсумки проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, світової літератури та російської мови, вивчалася інструкція щодо проведення ДПА в 5(9) та 7(11) класах, обговорювалися матеріали для вступних іспитів з української мови до Южноуркаїнської гімназії №1.   На кожному засіданні вчителі знайомилися з новинками методичної літератури та було організовано звіт Петренко О.Б., учителя української мови та літератури, яка протягом навчального року підтверджувала категорію „спеціаліст вищої категорії ” та звання «вчитель-методист».

Вагомими є результати  участі учнів у предметних олімпіадах:

предмет

кількість переможців

у ІІ    етапі

кількість переможців

у ІІІ етапі

Українська мова та література

8

2

Світова література

2

1

Російська мова

5

1

Результативно підготували учнів до олімпіад учителі Петренко О.Б., Ягніченко В.М.,Бескубська Д.В., Куковицька А.Я., Заболотня В.В., Ярич Л.О.

Учителі української мови та літератури приділяли велику увагу проведенню позакласної роботи, участі учнів у творчих конкурсах .  Учні взяли активну участь у конкурсі  знавців української мови ім.. П. Яцика, виборовши у ІІ турі 7 призових місць, у ІІІ турі – 2 перших місця (учні Заріцька А. та Пащенко Д. – вчитель Петренко О.Б.).  У мовно-літературному конкурсі  ім. Т.Г.Шевченка 7 учнів вибороли призові місця у ІІ етапі, 2 – у ІІІ етапі (учениця Волошина Н. -  учитель Ягніченко В.М., учень Ніконов О. – учитель Петренко О.Б.).

До Дня української писемності й мови,  свята рідної мови  було  оформлено виставки та проведені бесіди. Учні закладу були активними учасниками інтерактивного конкурсу «Русский медвежонок».

Велика увага вчителями української мови та літератури Петренко О.Б., Ягніченко В.М., Куковицькою  А.Я., Бескубською Д. В. приділяється екскурсіям літературною картою України. У цьому році учні гімназії побували  у таких славетних місцях : м. Львів, м.Київ, м.Вінниця,  х. Надія ,  м. Полтава.

Усі члени МК займаються самоосвітою. Свій професійний рівень  підвищують вивчаючи питання дидактики, педагогіки та психології, знайомлячись з новинками методичної літератури, відвідуючи міську школу «Творчий учитель», науково-методичну раду, психолого-педагогічну лабораторію, взаємовідвідуючи уроки.

Найбільшою проблемою на сьогодні  лишається  відсутність підручників  для класів з поглибленим  вивченням української мови , а також непокоїть скорочення кількості  годин з літератури у математичних та природничих класах.

Учителі  гуманітарного циклу вбачають ряд завдань, які потребують вирішення на наступний рік. Зокрема, це підвищення якості знань учнів, удосконалення системи контролю за рівнем навчальних досягнень учнів, удосконалення  роботи з обдарованими учнями, ширше використання передового педагогічного досвіду, вивчення та впровадження інноваційних технологій навчання.

Не вирішеною проблемою залишається відсутність підручників з української мови для класів з поглибленим вивченням української мови, що потребує від вчителів додаткової серйозної підготовки до уроків, виготовлення дидактичного та роздаткового матеріалу.