Методична комісія вчителів історії

керівник Підгаєцька Ельвіна Анатоліївна

Методична комісія вчителів історії  протягом навчального року працювала над реалізацією проблемного питання “Форми і методи роботи на уроках, що сприяють розвитку творчих здібностей учнів” та над проблемним питанням гімназії. У 2012-2013 н. р. методична комісія вчителів історії продовжила роботу щодо формування творчої особистості, що займає активну громадянську позицію, володіє основними компетентностями,  навичками самоосвіти; щодо активізації пізнавальної активності учнів, розвитку історичного мислення; а також щодо організації  роботи з обдарованими учнями.

Особлива увага вчителями історії зверталася на використання на уроках історії, правознавства, етики та основ християнської етики мультимедійних засобів навчання.

Пріоритетними напрямками  в роботі МК були:

-  впровадження в навчально-виховний  процес  педагогічних інноваційних

технологій;

-   реалізація до профільного та профільного навчання;

-   вивчення нормативно-правових документів в галузі освіти;

-   використання мультимедійних технологій;

-   вдосконалення форм та прийомів роботи з обдарованими учнями;

-   удосконалення методів та форм проведення сучасного уроку;

-   патріотичне та морально-етичне виховання учнів.

Упродовж навчального року проведено 5 засідань МК, тематика яких була різноплановою та відображала багато аспектів навчально-виховного процесу.

Особливу увагу члени МК  приділяли питанням організації позакласної роботи з предметів суспільно-гуманітарного циклу та роботі з обдарованими учнями.  У ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад  2 учні вибороли призові місця (вчителі Коломійчук Т.П., Григоренко Г.Г.). Учитель Григоренко Г.Г. залучав учнів до участі в обласному турнірі юних істориків, у якому збірна команда міста виборола друге місце.

У 2012-2013 н.році на рівні Миколаївського ОІППО та в гімназії особлива увага приділялася викладанню та позакласній діяльності з предмета «Основи християнської етики», формуванню морально-етичних цінностей серед учнівської молоді. Наскрізно в закладі впроваджено вивчення християнської етики. На базі закладу відбувся обласний семінар з основ християнської етики, у якому вчителі гімназії взяли активну участь. Відкритий урок з теми «Слава Богу за все» провела учитель Васильєва О.М.  Викладачі основ християнської етики проводили навчально-пізнавальні екскурсії  до Храму Христа Спасителя та започаткували видання стінгазети «Ангелятко». Вчителі історії залучали учнів до благодійних акцій «Допоможи Жені» та «Подаруй ікону Храму».

Упродовж навчального року працював краєзнавчий гурток (кер. Григоренко Г.Г.).

Разом з тим не вирішеною проблемою МК залишається відсутність підручників для впровадження до профільного та профільного навчання з історії.