Інтегрована методична комісія вчителів фізичної культури, музики, соціально-психологічної служби

Інтегрована  методична комісія вчителів фізичної культури, музики, соціально-психологічної служби

керівник Ветушко Ольга Петрівна

Методична комісія спортивно-естетичного циклу існує протягом  восьми років. План МК відповідає сучасним науково-методичним вимогам та основним науково-методичним актам про освіту. В певному обсязі ведеться документація засідань, вчасно записуються протоколи, додаються матеріали виступів учителів, розробки відкритих уроків, матеріали контрольних зрізів знань, результати конкурсів та спортивних змагань, ведеться фотоальбом спортивних заходів, постійно висвітлюються спортивні досягнення на відповідному стенді «Наші досягнення», а на стенді «Наша спортивна гордість» відмічено активних учасників спортивних дій.

Протягом 2012-2013 навчального року проведено 8  засідань методичної комісії, з них   3 - позапланові. На кожному засідання розглядалися чотири- п’ять питань, серед яких основними були:

• Робота над проблемним питанням гімназії.
  • Впровадження в роботу інноваційних технологій навчання.
  • Планування предметних днів, графік відкритих уроків, взаємовідвідувань.
  • Подальше впровадження комп’ютерних технологій на уроках музики та в - позаурочний час.
  • Робота над підвищенням рівня знань учнів, вдосконалення форм, методів і прийомів індивідуальної роботи з обдарованими та талановитими дітьми.
  • Розвиток творчих здібностей, ініціативи, пізнавальної самостійності учнів, прагнень до самовдосконалення.
  • Дотримання техніки безпеки при проведенні позанавчальних фізкультурно-оздоровчих спортивно-масових заходів серед учнівської молоді.
  • Впровадження в роботу нової навчальної програми з фізичної культури.

На засіданнях методичної комісії вчителі вивчали навчальні програми, підручники, посібники, інструктивні та методичні листи Міністерства освіти і науки України, ознайомлювалися з планом дій Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України щодо забезпечення умов для проведення масової роботи з фізичного виховання учнів та студентської молоді на 2013 рік, листом Міністерства освіти і науки України щодо особливостей застосування контрольних навчальних нормативів і вимог з фізичної культури у загальноосвітніх навчальних закладах, та листом Міністерства освіти і науки України щодо проведення державної підсумкової атестації з фізичної культури. Учителі  заслуховували та обговорювали доповіді з актуальних питань навчання і  виховання учнів, розглядали новинки психолого-педагогічної науки, аналізували якість знань, умінь та навичок учнів, їх вихованість, труднощі під час опанування навчального матеріалу.

Протягом вересня місяця вчителі фізичної культури добре спланували тиждень фізкультури та спорту.  Щорічне проведення цього тижня відмічалося своєю повнотою яскравих спортивних заходів: святкової лінійки з участю провідних спортсменів та ветеранів спорту, для 1(5)- 4(8) класів  було проведено конкурс малюнків на тему «Спорт і ми», для старших класів - випуск стінгазети присвяченій професійному святу фізкультури та спорту, а також спортивно-масових заходів (футбол, легкоатлетичне чотириборство).   Протягом навчального року учні гімназії приймали актину участь у різноманітних спортивних змаганнях. У міських змаганнях з баскетболу команда гімназії посіла І місце (Ветушко О.П.), а на зональних змаганнях –ІІ місце . Під час  участі у міських змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» учні гімназії зайняли І місце (Ветушко О.П.). У міських змаганнях з шахів команда гімназії зайняла ІІ призове місце. У змаганнях з настільного тенісу кращим гравцем була учениця 4В класу Авраменко Карина (Мамикін О.С.), учень 6Б класу Шиманський Олександр- ІІ місце(вчитель Ветушко О.П.), Дмитрієнко Андрій-ІІІ місце (Мамикін О.С.)  Окрім цього, учні закладу брали активну участь в інших спортивних змаганнях. У цьому навчальному році продовжувалась спортивна гра «Олімпійське лелеченя». Команда гімназії у міських змаганнях показала гарний результат і виборола ІІ місце ( вчитель Мамикін О.С.). У змаганнях  «Старти надій»  учні закладу вибороли І місце у командній естафеті та ІІ місце командне (вчитель Ветушко О.П.)

Активною та результативною протягом року була робота вокального колективу «Адажіо» (кер. Янкул Л.В.). Вихованці Янкул Л. В. взяли участь у міжнародному фестивалі-конкурсі пісні та музики «Осінній Вернисаж», де виборола І місце.  У березні 2013 року вокальний колектив був проатестований на присвоєння  звання «Народний художній колектив». У квітні вчитель приймала участь у  Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (номінація «Вокальні ансамблі») і зайняла ІІ місце. Художній колектив «Адажіо» впродовж  року приймав активну участь у конкурсі «Міський фестиваль декламаторів та виконавців воєнно-патріотичної пісні.», загально гімназійних заходах.

Не вирішеною залишається проблема недостатньої матеріально-технічної бази для проведення  уроків фізичної культури.