Методична комісія вчителів природничого циклу предметів

керівник Селівестрова Ольга Степанівна

Методична комісія вчителів природничого циклу предметів продовжувала працювати над реалізацією проблемного питання ”Розвиток творчих здібностей учнів та формування життєвих компетенцій на уроках предметів природничого циклу”.  Протягом року проведено 5 засідань, на яких  розглядалися питання згідно плану, серед них – інноваційні методи навчання, вивчення рекомендацій МОН України щодо викладання навчальних предметів природничого циклу та критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, обговорення результатів контролю навчальних предметів, впровадження новітніх освітніх технологій,формування життєвих компетенцій учнів,  розвиток критичного мислення учнів,  організація  здоров’язберігаючого процесу на уроках та в  позаурочний час, організація роботи з обдарованими, стратегія й тактика  успіху в навчальному процесі, вивчалися новинки методичної літератури. Значну увагу вчителі природничих дисциплін приділяли профілактиці дитячого травматизму, формуванню здорового способу життя, екологічному вихованню на уроках та в позаурочний час. З метою підвищення продуктивності роботи МК, засідання  проходили як у звичній формі, так і були використані активні форми роботи: круглий стіл, диспути, практикум, презентація роботи. Кожен вчитель працює над власним проблемним питанням, реалізує на уроках також проблемне питання МК. Вчителі природничих дисциплін беруть активну участь у роботі методичних підструктур гімназії та міста. Високими є результати участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з природничих дисциплін, призових місць з фізики – 14, біології -7, географії – 5, хімії -7, економіки – 1. У ІІІ етапі олімпіад учні вибороли 2 призових місця з географії (вч. Бережна Н.І. та Супрун Т.М.), біології -1 (вч. Бишева Н.С.),  економіки (вч. Бережна Н.І.), фізики -1 (вч.  Шевчук Л.М.).

Активну участь приймають вчителі природничих наук у проведенні позакласної роботи. Учні закладу традиційно взяли активну участь у Всеукраїнських конкурсах «Колосок» та «Левеня» (вч. Шевчук Л.М., Чепіга Р.О.). Протягом року працював гурток «Юні квітникарі» (кер. Бишева Н.С.). Учні залучалися до участі у загальногімназійних

акціях «Подаруй квітку гімназії», «Затишок», «Благоустрій території». Збірна команда гімназистів  добре виступила у Всеукраїнському онлайн-конкурсі «Вбережи себе від ВІЛ-інфекції», відвідували факультатив з атомної енергетики.  Однак впродовж навчального року не  організовано ефективне проведення інтелектуального тижня, окремі заходи були проведені з фізики та астрономії.