Керівник Поліщук Світлана Вячеславівна

Учасники осередку очно – дистанційної школи

Секція інформатики:

- куратор – Поліщук Світлана В’ячеславівна;

- учні: Гладкевич Євген – 7 - Б; Авраменко Карина – 5 - В.

ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР

Завідуючий лікарні для виплати зарплати своїм співробітникам отримав певну суму грошей так званий Загальний місячний фонд зарплати, який становить 80 000 грн.    В штаті його лікарні передбачено  6 санітарок, 8 медсестер, 10 лікарів, 3 завідуючі відділень, головний лікар, завідуючий аптекою, завідуюча господарством  і  завідуючий лікарнею.  Оклад кожного співробітника лікарні є лінійною функцією від окладу санітарки: Ai*С+Вi, де С - оклад санітарки;

Аi і Вi - коефіцієнти, які для кожної посади визначають у такий спосіб:

1. медсестра одержує в 1,5 рази більше ніж санітарка;
  2. лікар - в 3 рази більше санітарки;
  3.  завідувач відділення - на 30 грн. більше, ніж лікар;
  4.  завідувач аптеки - в 2 рази більше санітарки;
  5.  завідувач господарства - на 40 грн. більше медсестри ;
  6.  головний лікар - в 4 рази більше санітарки;
  7.  завідувач лікарні - на 20 грн. більше головного лікаря.

Використовуючи  Mіcrosoft  Excel,  визначте, якими повинні бути оклади співробітників лікарні, а  використовуючи функцію Підбір параметрів  визначте оклад санітарки так, щоб Місячний фонд зарплати  був рівний Загальному місячному фонду зарплати. Для цього:

1. Створіть книгу «Лікарня».
  2. В книзі «Лікарня»,  створить  три аркуші : «Штатний розклад», «Зарплата», «Діаграма».
  3. На аркуші «Штатний розклад » створіть   таблицю, як на  рис.1, та заповніть її даними

Штатний розклад лікарні

зав.лікарнею

Місячний фонд зарплати

Рис.2
5. Допоможіть завідуючому лікарні розподілити заробітну плату серед своїх співробітників так, щоб не вийти за межі Загального місячного фонд зарплати та оформіть стовпчикову діаграму заробітної плати на третьому аркуші.

Решить транспортную  задачу

Для строительства пяти объектов используется кирпич, изготавливаемый на трех заводах. Ежедневно каждый из заводов может изготовить 200, 450 и2 50 условных единиц кирпича (предложение поставщиков). Потребности в кирпиче  на каждом из строящихся объектов ежедневно составляют 100, 125, 325, 250, 100 условных единиц (спрос потребителей). Тарифы перевозок одной условной единицы кирпича с каждого из заводов к каждому из строящихся объектов задаются матрицей транспортных расходов.

Требуется составить такой план перевозок кирпича к строящимся объектам, при котором общая стоимость перевозок будет минимальной.