2014-2015

На виконання спільного Листа Міністерства освіти і науки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 05.02.2015 року «Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування», наказу міського управління освіти від 29.01.2015 р. № 51 «Про переведення цивільного захисту у стан готовності «Підвищена»,  у закладі розроблений цілий ряд заходів щодо попередження та навчання протидії можливим загрозам життю та здоров'ю учасників навчально-виховного процесу. Невідкладно забезпечено роз'яснювальну роботу (навчання) про:

-  порядок дій в умовах надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування, інших небезпек;

- необхідність посилення пильності та заходів безпеки у разі виявлення підозрілих предметів, транспортних засобів та осіб, поведінка яких викликає підозру;

- відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій;

- правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів;

- надання першої допомоги травмованим і потерпілим.

З метою підвищення готовності закладу до реагування на надзвичайні ситуації та дій в умовах ускладнення обстановки, у межах компетенції забезпечується виконання заходів, рекомендованих листом Міністерства освіти і науки від 28.04.2014 р. № 1/9-226.

13 лютого о 13.30 в Южноукраїнській гімназії №1 відбулася позапланова навчальна евакуація учнів та працівників закладу. Метою заходу було навчання попередження натовпу та паніки у випадку надзвичайної ситуації. Вчителі гімназії організовано, з опорою на досвід попередніх тренувань, вивели учнів із класних приміщень, допомогли їм під час одягання у гардеробі та прозвітували на лінійці про кількісну наявність «евакуйованих».  Процес евакуації з моменту подання сигналу тривав всього 4 хвилини 50 секунд, що, на нашу думку, є гарним результатом та свідчить про злагодженість у роботі всіх служб закладу. Дякуємо всім учасникам тренування за добросовісне та відповідальне ставлення до цієї достатньо актуальної у наш день події!

……………………………………………………………………………………………………..

Mетодичні поради з евакуації на випадок виникнення пожежі у гімназії

ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ:

ТРИВОГА + ВИКЛИК ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНОЇ СЛУЖБИ + ЕВАКУАЦІЯ +

ЗБІР + ПЕРЕКЛИЧКА

Для чого це потрібно? Щоб за­побігти виникненню паніки й забез­печити організовану й безпечну ева­куацію людей з гімназії, через усі на­явні виходи, а також для того, щоб спрямовувати свідомість і поведінку евакуйованих в умовах пожежі чи інших надзвичайних ситуацій.

ТРИВОГА. Будь-хто - учень чи представник персоналу має без ва­гання оголосити тривогу. У випадку, коли в одному приміщенні знахо­диться декілька установ, всі мають діяти за одним планом. Оповіщення про пожежну тривогу в будь-якій ча­стині будівлі має слугувати сигна­лом для повної евакуації з будівлі.

ВИКЛИК ПОЖЕЖНОЇ ОХОРОНИ.

При виникненні навіть незначної по­жежі чи підозри щодо її виникнення, потрібно негайно сповістити про це пожежну охорону. Оскільки опера­тивність виклику рятувальників над­звичайно важлива, відповідальність за своєчасність повідомлення про пожежу покладається на класного керівника чи на інших членів персо­налу навчального закладу.

ЕВАКУАЦІЯ. Після сигналу „Три­вога" учні повинні звільнити приміщення класу за командою вчителя, відповідального за кабінет. Ви­ходити із класу бажано поодинці. Учні мають залишити гімназію в супро­воді класного керівника або вчителя-предметника. При цьому слід зачиняти вхідні двері, якими ніхто більше не користуватиметься.

Після сигналу тривоги директор гімназії повинен прибути до зазда­легідь визначеного місця збору учнів навчального закладу, куди надходитиме інформація від усіх підрозділів про перебіг евакуації.

Про всяк випадок потрібно також планувати додаткові заходи для ева­куації дітей-інвалідів та дітей із неврівноваженим характером.

Якщо під час тривоги класного журналу у вчителя не виявилося, тоді журнал необхідно якомога швидше доправити до місця збору, щоб провести повноцінну переклич­ку. Усі розмови та жарти під час здійснення евакуації дітям потрібно заборонити задля того, щоб зайвий шум не заважав дітям чути усі ко­манди та вказівки керівника групи.

На сходах під час руху діти з одно­го класу повинні триматися разом та організовано спускатися донизу по одній стороні сходів, друга сторона має бути вільною для руху учнів з інших класів, окрім випадку, коли сходи надто вузькі. Забороняється також випереджати групи учнів або окремих людей на сходах, що пря­мують до виходу.

Усі кухарі та прибиральниці, адміністративний та інший персонал за командою "Тривога" повинні не­гайно відбути до місця збору.

Без дозволу пожежної охорони за­бороняється будь-кому залишати місце зібрання чи повертатися до будівлі, що загорілася, окрім ви­падків, коли потрібно організовува­ти пошук людей у приміщенні.

ЗБІР. Місце збору повинно обира­тися заздалегідь. Кожен клас, що прибув до місця збору по тривозі, повинен зайняти визначене місце у строю і не може його змінювати без розпорядження директора. Місце збору слід визначати під накриттям чи в іншій будівлі.

ПЕРЕКЛИЧКА. Після прибуття класів до місця збору потрібно одра­зу здійснити перекличку. Бажано це робити за класним журналом, а кож­на відповідальна за евакуацію особа повинна особисто повідомляти ди­ректора про кількість евакуйованих.

Якщо когось немає, потрібно не­гайно розпочати пошуки відсутніх в усіх можливих місцях, де вони б мог­ли перебувати.

Начальника пожежної охорони, що прибув на місце події, повинен зустріти директор і проінформувати його про перебіг евакуації.

ІНСТРУКТАЖ. У перший день нав­чальної чверті або півріччя всі нові учні та члени персоналу мають бути ознайомлені з усіма можливими маршрутами евакуації.

НАВЧАЛЬНА ЕВАКУАЦІЯ. Її слід проводити не менше одного разу на «чверть». Записи про навчальну ева­куацію вносяться до журналу. Не можна допускати одноманітності у викладах на інструктажах.