2013-2014

2013-2014 н.рік

ДЕНЬ ЦЗ 2013-2014 н.рік

На виконання  наказу управління освіти №188 від 01.04.2014 року «Про підготовку і проведення Дня цивільного захисту і Тижня безпеки дитини» та відповідного наказу по гімназії (№62 від 01.04.2012 р.), а також з метою  вдосконалення організації і ведення цивільного захисту в структурних підрозділах функціональної підсистеми «Освіта і наука України» Єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, підготовки особового складу невоєнізованих формувань до захисту та дій в надзвичайних ситуаціях у відповідності до функціонального призначення, відпрацювання у працівників, учнів і вихованців навичок захисту від зброї масового ураження, небезпечних наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха, сильнодіючих отруйних речовин, формування та розвитку у дітей високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, підтримки, ініціативи, спритності у нашому закладі проводився уже традиційний День цивільного захисту.

З 1 липня 2013 року введений в дію новий Кодекс Цивільного захисту України.  Кодекс цивільного захисту України регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.

В повсякденному  житті, в навколишньому середовищі, в побуті часто виникає багато незвичайних ситуацій, які можуть загрожувати нашому життю і здоров’ю,  саме тому треба знати, як себе захистити.

Відповідно до нового Кодексу стаття 5 визначає класифікацію надзвичайних ситуацій, а саме:

1. Надзвичайні ситуації класифікуються за характером походження, ступенем поширення, розміром людських втрат та матеріальних збитків.

2. Залежно від характеру походження подій, що можуть зумовити виникнення надзвичайних ситуацій на території України, визначаються такі види надзвичайних ситуацій:

1) техногенного характеру;

2) природного характеру;

3) соціальні;

4) воєнні.

3. Залежно від обсягів заподіяних надзвичайною ситуацією наслідків, обсягів технічних і матеріальних ресурсів, необхідних для їх ліквідації, визначаються такі рівні надзвичайних ситуацій:

1) державний;

2) регіональний;

3) місцевий;

4) об'єктовий.

Держава створила систему цивільного захисту, яка має своєю метою захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру.

До Дня цивільного захисту в нашому закладі розроблено та затверджено директором План  проведення Дня Цивільного захисту, згідно якого в різноманітних заходах протягом дня будуть задіяні не лише учнівський та вчительський колективи, а й інші працівники гімназії.

Протягом навчального року у системі цивільного захисту класними керівники проводили з учнями різнопланові бесіди з питань безпечної поведінки в разі виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

Учні гімназії до тренувань в системі Цивільного захисту віднеслися дуже серйозно, бо дорожчого і ціннішого, ніж життя людини, немає нічого у світі.

18 квітня команда учнів 6-х класів нашого закладу у складі Рудих Кирила, Калиха Максима, Буханька Данила, Рудого Андрія, Каюди Леоніда та Сластіна Романа, брала участь у змаганнях з цивільного захисту, що проходили на базі першої школи. Змагаючись зі старшокласниками першої школи, хлопці показали високі результати у засвоєнні теоретичного і практичного навчального матеріалу, яким вони оволоділи при вивченні предмета Захист Вітчизни, були вправними і спритними у змаганнях.

Для учнів закладу на  шостому уроці прозвучав сигнал радіаційної небезпеки – один довгий дзвінок. Учні з вчителями, які проводили  6 – ий урок, одягаючи засоби індивідуального захисту, взявши 3 списки учнів класу,  організовано, швидко, без зайвої метушні вийшли за закріпленими маршрутами з будівлі і попрямували на звичне місце проведення загальногімназійних лінійок.

Шикування на майдані для проведення підсумкової лінійки було проведене не за раніше закріпленими місцями, а в порядку прибуття класів на майданчик.

Вчителі, які вивели  учнів з приміщення закладу, віддали один  список учнів класу оперативному працівнику, який зустрічав клас на виході з будівлі, другий список – віддали одному з оперативних працівників, який зустрічав класи на нашому майдані, третій – залишили в себе. Класні  колективи на майдані вишикувалися для проведення підсумкової лінійки.